List od Ann

14. května 2007 v 19:43 | Suzann |  Anorexia
Dovol mi představit se. Jmenuji se, nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Anna. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.
V minulosti jsi slyšela své učitele a rodiče jak o tobě mluví jako o zralé a inteligentní osobě s tolika možnostmi. Kam se to podělo, mám se ptát? Nikdy nic z toho nebylo! Nejsi dokonalá, dost se nesnažíš a navíc ztrácíš čas přemýšlením a mluvením s přáteli nebo kreslením! Tyhle slabosti ti nebudou povoleny.
Tví přátelé ti nerozumí, nejsou k tobě upřímní. Kdysi, když se nejistota vkrádala do tvé mysli a ty ses jich zeptala, "Jsem…tlustá?" a oni odpověděli "Ale ne, jistěže ne" Tys věděla, že lžou! Jen já ti říkám pravdu. Tvoji rodiče, škoda mluvit! Víš, že tě milují a starají se o tebe, ale část toho je jen proto, že to jsou rodiče a že je jejich povinností to dělat. Teď bych ti měla říct tajemství: Někde hluboko uvnitř jsou tví rodiče zklamaní. Jejich dcera, ta s tolika možnostmi, je tlustá, líná a nehodná dívka.
Ale já to všechno změním.
Očekávám od tebe hodně. Není ti povoleno jíst moc. Začne to pomalu: snižování příjmu tuku, čtení tabulek s nutričními hodnotami, zbavování se nezdravých, smažených jídel atd. Na chvíli bude cvičení snadné: nějaké to běhání, možná nějaké dřepy či cviky na břicho, nic vážného. Možná takhle shodíš pár kil z toho svého tlustého těla. Ale nebude dlouho trvat a nebude mi to stačit.
Budu od tebe očekávat, že si budeš počítat a zapisovat svůj příjem kalorií a že začneš cvičit více. Vnutím ti limit. Musíš to přijmout, protože mi nemůžes vzdorovat! Začínám se do tebe vkrádat. Hezky brzo, jsem s tebou neustále.Jsem s tebou, když ráno vstaneš a běžíš k váze. Ta čísla se stávají jak přáteli, tak nepřáteli a ty si stále jen zoufale přeješ, aby byly nižší než včera, než večer… Do zrcadla se na sebe díváš s hrůzou.Pícháš a strkáš do každého špeku a usmíváš se, když přejedeš rukou přes kost. Jsem s tebou, když si plánuješ den: 400 kalorií, 2 hodiny cvičení. Já jsem ten, kdo takhle plánuje, protože odteď jsou mé myšlenky spjaty s tvými.
Sleduji tvé myšlenky po celý den. Ve škole, když ve své mysli bloudíš neznámem, dám ti něco o čem můžeš přemýšlet. Přepočítej si kalorie pro tento den. Je jich příliš mnoho. Zaplním tvou mysl myšlenkami na jídlo, tvou váhu, kalorie a na věci, na které je pro mne bezpečné myslet. Protože teď jsem už v tobě. Jsem ve tvé hlavě, ve tvém srdci a duši. Ta bolest z hladu, kterou předstíráš že necítíš, jsem já.
Hodně brzy ti říkám nejen to, co máš dělat s jídlem, ale i to, co máš dělat pořád. Usmívat se a přikyvovat. Dobře se prezentuj. Vtahuj sakra to tlusté břicho! Bože, jsi tlustá kráva!!!! Když je čas na jídlo, tak ti řeknu co dělat. Udělám to tak, že talířek salátu ti bude připadat jako jídlo hodné krále. Rozházím jídlo kolem a hle, vypadá to, jako bys něco snědla. Ani kousíček…jestli něco sníš, veškerá kontrola bude zničena.. TOHLE chceš??? Vrátit se zpět k té tlusté krávě, jíž jsi kdysi byla??? Přinutím tě zírat na modelky v časopisech. Ty nádherně hubené, s bílými zuby, modely dokonalosti, co na tebe hledí z těch lesklých stránek. Nechám tě myslet si, že nikdy nebudeš taková jako ony. Vždy budeš tlustá a nikdy nebudeš tak nádherná jako jsou ony. Když se podíváš do zrcadla, zdeformuji odraz. Ukážu ti obezitu a ošklivost. Ukážu ti zápasníka sumo namísto vyhladovělého dítěte. Ale to ty nesmíš vědět, protože kdybys znala pravdu, mohla bys opět začít jíst a náš vztah by se začal rozpadat.
Občas se z tebe stane rebel. Ačkoli ne moc často. Rozpoznáš rebelské vlákno, které zůstalo ve tvém těle a které tě dovede do temné kuchyně. Dvířka od kredence se pomalu a jemným vrzáním otevřou. Tvoje oči budou kmitat po jídlech,. které jsem držela z tvého dosahu. Najednou zjistíš, že tvé ruce tápají ve tmě po krabici se sušenkami. Zhltneš je, mechanicky, ne kvůli jejich chuti, ale kvůli pocitu, že jdeš proti mně.. Sáhneš po další krabici a další a další. Tvé břicho se nafoukne a začne vypadat groteskně, ale ty stejně ještě nepřestaneš. A po celou tu dobu na tebe budu křičet ať toho necháš, ty tlustá krávo, ty opravdu nemáš žádnou sebekontrolu, budeš tlustá.
Až tomu bude konec, opět se obrátíš na mě a budeš žádat o radu, protože ty opravdu nechceš být tlustá. Překročila si základní pravidlo a jedla jsi a nyní mě chceš zpět. Poženu tě do koupelny, na kolena a přinutím tě hledět na dno záchodové mísy. Tvé prsty pošlu hluboko do tvého hrdla a s pořádnou dávkou bolesti tě zbavím přijatého jídla. Znovu a znovu to budeš opakovat dokud ze sebe nedostaneš jen vodu a krev. To budeš vědět, že je to vše pryč. Když potom stoupneš, budeš se cítit slabá. Ale ihned se postav! Ty tlustá krávo, vybrala sis život v bolesti!
Možná ta volba zbavit se té "pokrývky" je jiná. Možná tě nechám brát projímadla a nechám tě sedět v koupelně až do brzkých ranních hodin, kdy budeš cítit, jak jsou tvé vnitřnosti skrčené. Nebo možná tě jen nechám, aby sis ublížila sama. Mlátila hlavou o zeď dokud by tě nebolela jak čert. Řezání je taky efektivní. Chci abys viděla svou vlastní krev, jak stéká po tvé ruce. A v tom si uvědomíš, že přijmeš veškerou bolest, kterou ti nabídnu. Jsi v depresi, jsi naštvaná, máš bolesti.. snažíš se někoho přivolat, ale jakoby byla němá, nikdo neposlouchá? Kdo by se o tebe zajímal?!?!!Zasloužíš si to, můžeš si za to sama.
Oh, je to kruté? Chceš aby se ti to stalo? Jsem snad neférová? Dělám jen věci, které ti pomohou. Umožňuji ti přestat myslet na věci, které tě stresují. Vztek, smutek, zatracení a osamění se mohou zastavit, protože já je vezmu pryč a naplním tvou hlavu kalorickými výpočty. Dám pryč i tvou snahu vyrovnat se svým vrstevníkům, snahu všechny potěšit. Protože teď jsem já tvůj jediný přítel, jsem ta jediná, kterou musíš potěšit.
Mám i svou slabou stránku, ale tu nesmíme nikomu říct. Pokud se rozhodneš proti mně bojovat, dostat se k někomu a říct mu, jak tě nutím žít, všechno se zničí. Nikdo to nesmí zjistit, nikdo nemůže rozbít ten krunýř, kterým jsem tě pokryla. Já jsem tě stvořila, tuhle hubenou, dokonalou dívku. Jsi moje, jenom moje. Beze mě nejsi nic. Tak se nesnaž mi vzdorovat. Když o tobě jiní mluví, ignoruj je. Zapomeň na ně, zapomeň na všechno co se tě snaží ode mě oddělit. Jsem tvá kladná stránka a míním to nechat tak, jak to je.Upřímně Anna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jEJEJ.... jEJEJ.... | 4. července 2007 v 17:15 | Reagovat

TOHLE CHCETE,HLUPACKY??!!!

2 Bery Bery | 25. července 2007 v 13:59 | Reagovat

Jezis kdo tuhle starnku udelala je starsna krava!!!!

3 __*posh*__ __*posh*__ | Web | 9. srpna 2007 v 14:52 | Reagovat

noo...aji jo...:(

4 siannka siannka | 5. listopadu 2007 v 20:43 | Reagovat

vy pice male mastne si myslite ze to je najlepsia cesta?ze tak daco vo svete dosiahnete?figu borovu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nikto nechce take vychudnute kurvy ved po kostiach na zadku nieje prijemne hladit.Kazdy kto ma pro anna blog je NULA!0!

A ETE DACO:a ta anna ci jak ju volate je vymysel nejakej velkej nuly,vacsej ako tento svet.DIEVKY STE PEKNE AKE STE KAZDA Z NAS MA NIECO KRASNE TAK PRECO SI ZIVOT NICIT NEJAKYMI PISMENAMI KTORE SU ÚPLNA HLUPOST A NABADAJU TA NA NEZMYSLY..........RAZ TO BUDES LUTOVAT...ZE SI SKUSILA IST NMA HRANICU ANOREXIE A TVOJE DETI SI TO MOZNO ZA TEBA ODNESU.....................KED NIE TY!

5 samsa samsa | E-mail | 15. prosince 2007 v 21:01 | Reagovat

No ked sa na to pozeram z hladiska "normalnych ludí", je to chorééé !! Surové, a strašne nebezpečné. ...Ale ked ani mne k chudnutiu nepomaha nic ine iba čitať si tieto pro ana stranky a blogy .. Podarilo sa mi tak schudnut uz par kil , ale akonahle jeden deň porusim ..ze si napriklad dam nieco pod zub  tak uz mam pol kila na vyse ,, ked to robim tyzden, mam navyse 2,5kg .. Jojo efekt jak svina! :-((( A potom sa sem dostanem zas a inspirujem sa dalej .. A vzdy sa citim tlsta , dokonca vzdy sa citim tlstejsia, hoci rucicka na vahe ukazuje ovela krajsie cislo ako napr.pred 2mes, ale som nespokojna uz aj kvoli tomu, lebo viem ze nemozem prestat, lebo by sa moja vaha svetelnou rychlostou vysplhala naspat a vyssie ako kedykolvek predtym :-(( S pozdravom ....neviem, mozno jedna z vas ?? (z vas ana myslim) ...neviem .. pa pa

6 Katka Katka | 3. dubna 2008 v 18:51 | Reagovat

Ked som si precitala list uprimne anna pochopila som ze anorexia je dobra vec pomaha nam stat sa timi krasnimi zenami na molach a v lesklich strankach casopisou a to chceme povedzme si pravdu kazda rozumna baba chce byt stihla ako najlepsie to len ide. viem o com hovorim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7 Rukina-chan Rukina-chan | 17. května 2008 v 20:24 | Reagovat

Katka? to by si obetovala zdravie kvoly dobrej postave? ovela lepsie ako anorexia alebo bulimia je pravidelne spotrovanie, ale nie prehananie spotrovanie.......pozri naberes kondicku, svaly, schudnes ale nebudes mat vsade kost a kozu to co si mozno budes mysliet ze je tuk budu prave svaly.....viem o com hovorim tieto choroby su priliz nebezpecne nato aby sa skusali.....sport je zrňdravy a aj zabavny, ver mi... poznam to

8 Nana Nana | 1. srpna 2008 v 19:40 | Reagovat

to je pravda, vždyt anorexiie vás může i zabít. A za to to opravdu nestojí ne?

9 Nana Nana | 1. srpna 2008 v 19:43 | Reagovat

stejně je hezčí třeba pár kilo navíc, než taková vyhublost...anorexie je opravdu bestie !!

10 Carol Carol | 2. srpna 2008 v 17:05 | Reagovat

je to hoodne hustě napsane :P

11 klaudia klaudia | 3. srpna 2008 v 1:03 | Reagovat

myslim,ze kazdi co i len pomysli sklonit sa nad zachodovou misou a strcit si prsty do ust je chori,VAZNE...ludia a hlavne chalani maju radi baby,ktore je za co chytit,ktore su sebavedome a vyzaruje z nich nieco,a nie vyziabnute anorekticky,ktore zaujima iba pocet kalorii na den...SPAMATEJTE SA..........TADETO VEDIE CESTA LEN NA CINTORIN...............

12 Simka Simka | E-mail | Web | 15. srpna 2008 v 17:12 | Reagovat

uhm, súhlasím, že anorexia nieje správna cesta.... mňa osobne anorexia desí!!! Pred asi 3 mesiacmi som bola fakt že obézna... a teraz som o 10-12 kilo ľahšia, lebo som obmedzila stravu o polovicu.... nič iné... a vždy keď mi napadlo ísť k záchodu, zľakla som sa, nechcem zájsť ďaleko........... mno chcem schudnúť ešte aspoň ´dalších 10 kilo- nemyslite si o mne zlé, ale fakt to potrebudem :(

13 niKKy niKKy | 31. srpna 2008 v 12:09 | Reagovat

KKS sa spamatajte... Modelky nemodelky, to je snad jedno, kazda je svojim sposobom krasna... Apropo ked chcete schudnut, kaslite na pocitanie kalorii, dajte si viac ovocia, zeleniny a vlakniny, ale neprestavajte jest VED VAS TO ZABIJE !!!!!!!!!!!!

14 L. L. | 6. října 2008 v 12:36 | Reagovat

teda,fakt hustě napsaný,chválim autora......anorexia je svině ale podle mě je to krásný,když někam půjdete a budete mít postavu jako posh spice tak se za váma otočí rozhodně víc kluků než když vám budou všude přetejkat špeky. niKKy s ovocem už sem to zkoušela a věř mi že sem sice trochu zhubla ale za to sem si překyselila žaludek a měla asi 3 měsíce problému,jen díky ovoci nezhubneš,ty máš asi to štěstí že jsi od přírody hubená,ale všechny takové nejsou.

15 FlowersCathy FlowersCathy | 13. října 2008 v 18:25 | Reagovat

Preklinam tento clanok!!!!Uz som mala pocit ze som sa  anorexie zbavila,precitala som si tento list a uz je to tu zase!!!!!

16 Lumi Lumi | Web | 15. dubna 2011 v 11:36 | Reagovat

ste choré...teda...tie čo si myslia že toto je správne...za svet by som sa nechcela takto cítiť, kurník skoro ma to rozplakalo ale ANI ZA BOHA...viem že nie som dokonalá, nikdy nebudem a je mi to jedno! Nevyhladujem sa na smrť aby o mne pár kráv zmenilo názor...BABY OTVORTE OČI! toto nie je cesta!

17 Osoba Osoba | 28. března 2013 v 11:19 | Reagovat

[6]: Ach,ty sprostá ťava! To si naozaj myslíš, že sa ľudia chcú pozerať na kostry s polámanými nechtami a vypadanými vlasmi? Naozaj? Pretože to je debilina, a myslieť si to môže iba naivná krava vo veku 10-13 rokov! Buďte si štíhle, ak chcete, no preháňať sa nemá nič.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama